Reglement BeDarts rankingtoernooien

Algemene info

In het seizoen 2024-2025 organiseert BeDarts zes rankingtornooien op volgende data: 09/02/2025, 02/03/2025, 06/04/2025, 27/04/2025, 11/05/2025 en 29/05/2025. Onderstaand reglement is van toepassing op al deze tornooien.

Organisatie

  • Aan BeDarts rankingtornooien kunnen alle dartsspelers deelnemen die een Belgische nationaliteit hebben en niet in het bezit zijn van een PDC tourcard. Aansluiting bij een dartsclub is niet vereist voor deelname aan BeDarts rankingtornooien.
  • Elk tornooi wordt georganiseerd voor heren, dames, jongens junioren en meisjes junioren.
  • Aan de categorieën jongens junioren en meisjes junioren kunnen enkel spelers deelnemen die geen 18 jaar zijn op 31 december 2024 (geboren in 2007 of later). Aan deelname bij de heren- en damescategorieën is er geen ondergrens gebonden qua leeftijd, in lijn met de WDF reglementen.
  • Inschrijvingen voor BeDarts rankingtornooien gebeuren via door de BeDarts gecommuniceerde kanalen. 
  • Voorinschrijving voor de BeDarts rankingtornooien kost 12,5 Euro voor dames, heren, junioren jongens en junioren meisjes. Inschrijving op de dag zelf 15 Euro.
  • Voorinschrijvingen voor de BeDarts rankingtornooien zijn enkel geldig na volledige betaling van het inschrijvingsgeld.
  • Spelers kunnen altijd deelnemen aan een BeDarts tornooi, ongeacht of ze al dan niet spelen voor de eindranking.

Wedstrijdverloop

  • BeDarts rankingtornooien bestaan uit een pouleronde met daaropvolgend een knock-out A- en B-ronde. Poules worden willekeurig samengesteld.
  • In de pouleronde van BeDarts rankingtornooien wordt bij een gelijke stand de eindstand als volgt bepaald:
  1. Aantal gewonnen wedstrijden
  2. Het aantal gewonnen legs
  3. Het aantal verloren legs
  4. Het legsaldo (het aantal gewonnen legs minus het aantal verloren legs)
  5. Het onderling resultaat
  6. Indien alles gelijk is, een 9-dart shoot out. De speler met de hoogste score na 9 darts eindigt dan boven de andere speler. Om de startende speler van de 9-dart shoot out te bepalen wordt er naar de bull gegooid. De speler die het dichtst bij de bull zit start met de 9-dart shoot out.
  • Het tornooiformat wordt door de wedstrijdleiding bepaald op basis van het aantal aanwezige spelers.
  • Voor BeDarts rankingtornooien worden schrijvers van de wedstrijden in de pouleronde en eerste wedstrijden in de knock-out ronde aangewezen door de organisatie. Na een verlieswedstrijd in de knock-out ronde schrijft de verliezer de volgende wedstrijd op de respectievelijke baan. Het is toegestaan een vervangende schrijver te regelen. Dit is de verantwoordelijkheid van de als schrijver aangeduide speler.
  • Indien een schrijver niet komt opdagen, dient dit gemeld te worden aan de wedstrijdleiding. Hierna wordt de desbetreffende schrijver opnieuw opgeroepen. Komt de schrijver vervolgens na 5 minuten niet opdagen vervallen de eventueel verdiende rankingpunten en prijzengeld
  • Op BeDarts rankingtornooien is de winnaar van een wedstrijd verantwoordelijk voor het controleren en binnenbrengen van een wedstrijdbriefje. Eenmaal een wedstrijdbriefje aan de wedstrijdtafel is ingeleverd, is de score die erop staat definitief.
  • Indien er op een BeDarts rankingtornooi een verkeerde speler is doorgeschoven in de knock-out, dan worden alle ongeldige wedstrijden teruggedraaid tot het punt waarop de fout is gemaakt. Uitslagen van geldige wedstrijden blijven te allen tijde staan.

BeDarts Ranking

  • Er zijn BeDarts rankingpunten te verdienen in de categorieën heren, dames, junioren jongens en junioren meisjes.
  • BeDarts rankingpunten worden toegekend aan de hand van onderstaande tabel.
 

A-Ronde

B-Ronde

1

150

45

2

125

40

3-4

100

30

5-8

85

20

9-16

70

15

17-32

60

10

33-64

50

5

65-128

45

5

129-256

40

5

 

  • De verdiende punten in seizoen 2024-2025 zijn niet overdraagbaar naar een volgend seizoen.

  • Van zodra je punten hebt verdiend in een bepaalde categorie, is dit de categorie waaraan je ook de rest van het seizoen zal deelnemen.

Prijzenpot

Dagprijs

  • Voor de BeDarts rankingtornooien gaat 10 Euro per inschrijving naar de prijzenpot van de tornooidag die verdeeld zal worden over de verschillende categorieën.

Rankingprijs heren en dames

  • Op basis van de ranking heren en dames zullen 4 plaatsen voor de WDF World Masters 2025 toegekend worden. Indien een speler zich al op een andere manier heeft geplaatst (bv. door het winnen van een WDF tornooi of op basis van de WDF rankings), zal het ticket doorgeschoven worden naar de volgende speler in de ranking.
  • Indien de WDF World Masters binnen Europe georganiseerd wordt, zal BeDarts ook de verplaatsing, hotel met ontbijt en inschrijving verzorgen voor de 4 hoogst geklasseerde spelers in de ranking bij heren en dames voor de WDF World Masters. Deze prijs kan niet doorgeschoven worden naar lager geklasseerde spelers.
  • Indien de WDF World Masters niet georganiseerd wordt of buiten Europa, organiseert BeDarts een vervangende prijs voor de vier hoogst geklasseerde spelers in de ranking bij de heren dames. Deze zal bestaan uit verplaatsing, hotel met ontbijt en inschrijving voor een WDF Gold of Silver tornooi. Dit tornooi zal vastgesteld worden van zodra de WDF meer informatie versterkt over de World Masters.
  • Indien de WDF onvoldoende wildcards voorziet voor de aangesloten dartsorganisaties op de WDF World Masters, zullen de prijzen gesplitst worden: de hoogst geklasseerde spelers zullen tot het maximaal aantal wildcards bereikt is naar de World Masters afgevaardigd worden. Spelers tot de vierde plaats zullen vervolgens uitgenodigd worden voor deelname aan een WDF Gold of Silver tornooi zoals hierboven omschreven.

Rankingprijs jongens en meisjes

  • Op basis van de ranking bij de jongens en meisjes zal de selectie gemaakt worden voor de WDF Europe Cup Youth in Nederland die plaatsvindt van 16 juli 2025 tot 19 juli 2025.
  • De Belgische nationale selectie voor de WDF Europe Cup Youth bestaat uit:
    • 4 jongens
    • 2 meisjes
  • Volgende zaken worden georganiseerd door BeDarts als deel van een deelname aan de WDF Europe Cup Youth:
    • Vervoer heen en terug naar de locatie het tornooi
    • Overnachtingen gedurende het tornooi
    •  Maaltijden aangeboden door de organisatie van de Europe Cup (momenteel nog niet bevestigd)
    • “Team Belgium” shirts
  • Bij de jongens junioren en meisjes junioren ontvangen respectievelijk de vier en twee hoogst gerangschikte spelers op de BeDarts ranking een uitnodiging voor het nationale team.
  • Indien twee of meerdere spelers evenveel punten hebben, worden de spelers gerangschikt op basis van de eindresultaten (aantal 1ste plaatsen, 2de plaatsen, halve finales, kwartfinales,… in de A-ronde) in de verschillende rankingtornooien. Indien dit ook een gelijke stand oplevert is het resultaat in het laatste tornooi beslissend; indien dit ook gelijk is, wordt er telkens naar de resultaten van het voorgaande tornooi gekeken. 
  • Een speler heeft het recht om af te zien van selectie, binnen de gecommuniceerde termijn in de uitnodiging. De plaats van deze speler wordt doorgeschoven naar de volgende speler in de BeDarts ranking.
  • Naast tickets voor de WDF Europe Cup Youth worden er aan de spelers die zich kwalificeren voor het nationale team ook plaatsen toegekend voor de WDF World Masters. Indien een speler zich al op een andere manier heeft geplaatst (bv. door het winnen van een WDF tornooi of op basis van de WDF rankings), zal het ticket doorgeschoven worden naar de volgende speler in de ranking.

Slotbepalingen

  • Over zaken waar het reglement niet in voorziet heeft op wedstrijddagen de wedstrijdtafel de eindbeslissing. Over zaken buiten de wedstrijden ligt de eindbeslissing bij het BeDarts bestuur.
  • Dit reglement vervangt alle voorgaande. BeDarts behoudt zich het recht toe om wijzigingen aan dit reglement te communiceren.